Боги и његова сестра - 26. јул 2008.
Субота, 14:15, Први програм РТС-а
Камера у Лос Анђелесу бележи сусрет брата и сестре после 50 година. Пуних пет деценија они се нису видели.
Богдан Сарић-Боги био је сведок старог Холивуда, дружио се са чувеним глумцима, а његова сестра, Даница Милић, маштала је у Београду о брату који је отишао у свет.
Дан Тана, који има ресторан у Лос Анђелесу и чији су почеци везани за Богдана Сарића-Богија, кога среће одмах по доласку у Америку, долази на идеју да свом најбољем другу доведе на ноге у Лос Анђелес сестру из Београда, а да Боги то не зна.
Тај сусрет одгиграо се у Дан Танином ресторану и забележен је камером чувеног продуцента Мејса Њуфилда, који такође није знао шта се догађа.
Видевши филм о сусрету, Мира Адања-Полак потражила је Богија Сарића у Лос Анђелесу и његову сестру Даницу Милић у Београду и чула њихове животне приче, једну у Лос Анђелесу, другу у Београду.
Тако је настао и овај телевизијски запис, у Лос Анђелесу и у Београду.

